Czy miody pomagają w odchudzaniu?

Jak wiadomo miód jest niezwykle cennym produktem, który dostarcza organizmowi szeregu dobroczynnych właściwości. Warto mieć na uwadze, że poza walorami zdrowotnymi to produkty, które są niezwykle chętnie wybierane przez osoby borykające się z nadmierną wagą, a także tych, które są na etapie odchudzania. Warto wiedzieć jaki wpływ na nasz organizm ma miód oraz jaki jego rodzaj w odpowiedni sposób jest w stanie zadbać o zdrowie.

Miody – produkty na wagę złota  

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór miodów, jednak jaki miód na odchudzanie wybrać? Warto wiedzieć, że dla osób, które muszą ograniczyć cukier w codziennym spożywaniu warto wybrać miód spiżowy, ponieważ zawiera mniej cukrów niż tradycyjny nektarowy. Z kolei osoby przebywające na diecie wysokobiałkowej i prowadzące sportowy tryb życia powinny wybierać miody nektarowe, które dostarczają potężnych ilości białka, które jest w dodatku dobrze przyswajalne.

Jeżeli chodzi o kaloryczność tych produktów to najmniej kalorycznymi są miody wczesno wiosenne, a także jasne miody takie jak mniszkowy, wielokwiatowy, z majowych kwiatów czy miód rzepakowy. Jeżeli chodzi o zestawienie z tradycyjnym cukrem to warto mieć na uwadze, że miód jest mniej kaloryczny od tradycyjnego cukru o około 20%. Dlatego jest niezwykle chętnie wybierany do słodzenia produktów, a także kaw i herbat.

jaki miód na odchudzanie

jaki miód na odchudzanie będzie

Miód wspomaga odchudzanie ze względu na bogactwo składników odżywczych jakie zawiera w swoim składzie. Żywność bogata we fruktozę wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie zwiększa wytrzymałość fizyczną podczas wykonywania treningów, dlatego są to produkty bardzo chętnie wybierane przez osoby borykające się z nadmierną wagą lub chcące ją zredukować.