Opłatki na tort, czyli sposób na personalizację wypieków

Opłatki na tort to wręcz idealny sposób na personalizację tortów zarówno na urodziny, jak i inne ważne okazje. Niektóre z nich – co ważne – można wybrać samodzielnie, a inne są oferowane z gotowymi wzorami. Należy również wspomnieć, że wyróżnia się dwa rodzaje opłatków – cukrowe oraz waflowe.

Różne motywy opłatków tortowych

W przypadku opłatków waflowych należy mieć na uwadze, że nie powinno się ich układać bezpośrednio na bitą śmietanę. Mogą one wówczas namięknąć. Najlepszym sposobem jest ułożenie ich na masie cukrowej, po uprzednim zwilżeniu opłatka w kilku miejscach, bądź też zastosowaniu kleju spożywczego. 

Najczęściej opłatki na tort posiadają motyw ulubionych bohaterów z bajek. Wszystko dlatego, że najczęściej spersonalizowane są wypieki dla najmłodszych, na przykład z okazji urodzin. Rodzice powinni mieć zatem na uwadze, że wybierając opłatki z bajkowym motywem, z całą pewnością sprawią swoim kilkulatkom ogromną radość. 

Wydruk na opłatkach tortowych jest stosunkowo niedrogi. Co ważne jednak – wspomniane opłatki są w pełni jadalne, co będzie dodatkową atrakcją dla jubilatów. Niektórzy również drukują na nich na przykład zdjęcia rodzinne, bądź – w przypadku rocznicy ślubu – fotografię małżonków. To pozwoli uświetnić dosłownie każde wydarzenie i sprawić, że jubilaci, a także zaproszeni goście będą pozytywnie wspominać nie tylko smak tortu, ale również i jego piękną dekorację.