Krajalnica do frytek – gadżet, który warto mieć w kuchni?

Wyposażając kuchnię, warto wziąć pod uwagę również drobny sprzęt gastronomiczny. Choć niewielki, może znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie, odciążając od pracy i umożliwiając szybkie przygotowanie wielu dań. Jednym z urządzeń, które warto mieć w kuchni, jest krajalnica d frytek, dzięki której z łatwością przygotować można domową, zdrowszą wersję popularnej przekąski.

Dlaczego warto wyposażyć kuchnię w krajalnicę do frytek?

Krajalnica do frytek to urządzenie, które w ciągu sekundy zamienia ziemniaka w stos frytek, to znaczy kroi go w paski gotowe do wrzucenia do piekarnika. W ten sposób krajalnica pozwala zaoszczędzić czas, które trzeba by było przeznaczyć na żmudne krojenie ziemniaka po ziemniaku. Z jej użyciem przygotowanie frytek zajmuje zaledwie kilka minut. Na rynku dostępne są rożne modele: w pełni automatyzowane oraz takie, które wymagają naciśnięcia dźwigni, by urządzenie rozpoczęło krojenie. To sprzęt gastronomiczny, który przyda się każdemu, kto lubi frytki, ale nie lubi procesu ich przygotowywania, którego największym wyzwaniem jest krojenie ziemniaków, zwłaszcza na dużą porcję frytek.

Gdzie kupić krajalnicę do frytek?

Krajalnica do frytek przyda się i w domu, i w lokalu gastronomicznym: w barze czy w restauracji. To niedrogi i łatwo dostępny sprzęt, który można kupić w większości sklepów z AGD. Bardziej profesjonalne urządzenia oferują wyspecjalizowane sklepy ze sprzętem gastronomicznym – warto więc przyjrzeć się również ich ofercie.