Przybory kuchenne do owoców i warzyw

Na rynkach i w sklepach jest teraz ogromny wybór produktów sezonowych. Wiele osób stara się robić przetwory na zimę, eksperymentuje z przepisami na zapiekanki i kompoty, a także po prostu lubi jeść świeże owoce i warzywa. Podpowiemy Ci, jakie akcesoria kuchenne są dostępne, aby ten proces był jak najwygodniejszy.

Cechy mandoliny kuchennej do warzywa

Mandolina jest prosta i łatwa w użyciu. Szczegółowa instrukcja z obrazkami pokazuje, jak w prosty sposób pokroić warzywa lub owoce w pożądanej konfiguracji. Części tnące krajalnicy rotacyjnej i rozdrabniacza są zabezpieczone. Jest to bardzo kompaktowe urządzenie i zajmuje niewiele miejsca w szafce. Można je myć w zmywarce do naczyń.

Mandoliny kuchenne do krojenia warzyw

Mandolina kuchenna do krojenia warzyw pomoże Ci szybko i drobno pokroić warzywa. Mandoliny zazwyczaj wyposażone są w kilka noży jednocześnie, które służą do prostego i kształtnego krojenia, np. do robienia chipsów warzywnych. Należy pamiętać, że mandolina musi mieć regulowaną grubość cięcia. Najlepiej wybierać modele z miejscem na przechowywanie noży, wtedy raczej nie zgubimy nic z zestawu. Jest to również o wiele bezpieczniejsze. Przybory kuchenne do owoców i warzyw Pomogą ci porządnie zjeść, zabrać ze sobą przekąskę i przygotować się Za pomocą mandolin do warzyw typu push-pull można kroić warzywa w słupki, np. na chipsy. Co więcej, takie akcesoria przydadzą się podczas procesu przedprodukcyjnego. Delikatnie posiekane warzywa można zapakować próżniowo i zamrozić, zachowując w ten sposób wszystkie witaminy na długą zimę i skracając czas gotowania, ponieważ wszystko jest już posiekane.