Jak pięknie udekorować tort za pomocą kremu

Pieczenie tortów w dzisiejszych czasach to już po prostu prawdziwe mistrzostwo. Współczesne torty zachwycają nie tylko smakiem, ale też swoim wyglądem. Dopracowane są w najmniejszych szczegółach, tak, że czasami aż szkoda jest je kroić. Perfekcyjne dekoracje wykonane z kremu lub masy cukrowej, sprawiają, że tort aż chce się zjeść oczami.

Tylki rosyjskie do dekorowania za pomocą kremu


W jaki sposób zatem wyczarować perfekcyjne kwiaty z kremu na torcie? Można to zrobić w prosty sposób, niewymagający nawet jakiejś większej wprawy. Trzeba tylko zaopatrzyć się w tak zwane tylki rosyjskie ( https://sklep.polmarkus.com.pl/tylki-rosyjskie ) czyli specjalne metalowe końcówki do rękawa cukiernicze. Za ich pomocą można wyczarować różne kwiatowe wzory z kremu. Zwyczajnie nie dałoby się tego zrobić w żaden inny sposób. Tort udekorowany w taki sposób wygląda perfekcyjnie. Można przygotować go tak na przykład z okazji ślubu, urodzin czy baby shower. To właśnie w takich sytuacjach kwiatowe torty sprawdzają się idealnie. Tylki rosyjskie przydadzą się również do dekorowania na przykład babeczek.

Dekoracje z masy cukrowej


Kolejny sposób na udekorowanie tortu to różnego rodzaju figurki z masy cukrowej. Różne dekoracje z masy cukrowej robi się ręcznie. Potrzebna jest tutaj zatem odrobina precyzji i umiejętności manualnych. Aby stworzyć perfekcyjne figurki na każdą okazję na tort, zwyczajnie trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Precyzja przychodzi wraz z praktyką. Ważne są natomiast również pomysły na stworzenie dekoracji, szczególnie jeżeli tort przygotowuje się z myślą o dzieciach.