Płatki czekoladowe – smaczne i zdrowe !

Płatki czekoladowe to jeden z najpopularniejszych składników naszych śniadań czy deserów. Ta smakowita i posiadająca wiele walorów odżywczych przekąska, może mieć wiele zalet dla zdrowia. Jest idealnym dodatkiem do różnych potraw, takich jak musli, owsianka, koktajle, ciasta czy babki, które dzięki nim nabierają interesującego charakteru i smaku. 

Wartość odżywcza płatków czekoladowych

Płatki czekoladowe zawierają :

Antyoksydanty

Związki te usuwają wolne rodniki, które są szkodliwe dla naszego organizmu

Minerały

  • żelazo, niezbędne dla naszego krwiobiegu
  • magnez, zbawienny dla naszego układu nerwowego
  • fosfor wspomagający budowę kości.

Węglowodany

Płatki czekoladowe zawierają węglowodany, które są cennym źródłem energii dla organizmu, pozwalającym na aktywne spędzenie dnia

Właściwości odstresowujące

Czekolada, która jest  składnikiem płatków czekoladowych , zawiera związki  wywołując uczucie przyjemności i zadowolenia. Dlatego dodanie płatków czekoladowych do diety może być korzystne dla osób borykających się ze stresem i kiepskim nastrоjem.

płatki czekoladowe

Przykłady, jak można wykorzystać płatki czekoladowe na śniadanie:

  • Płatki czekoladowe z mlekiem – to klasyczne połączenie, które sprawdza się z mlekiem, jogurtem lub kefirem.
  • Owsianka z płatkami czekoladowymi – dodanie płatków czekoladowych do owsianki to prosty sposób na dodanie słodyczy do zdrowego śniadania.
  • Płatki z jogurtem
  • Kanapki z masłem orzechowym, wystarczy posmarować kromkę masłem i posypać płatkami.             

Podsumowując, płatki śniadaniowe to bardzo dobra alternatywa śniadaniowa i nie tylko. Szybkość i łatwość przygotowania smacznego posiłku, zarówno na ciepło jak i na zimno, sprawia, iż jest to jeden z najpopularniejszych składników naszej diety na świecie. Uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, potrafią wprowadzić w dobry nastrój i szybko zaspokoić głód. Dzięki szerokim walorom odżywczym i dużej dozie minerałów, witamin, węglowodanów i wielu innych składników zapewnią nam odpowiednie przygotowanie do całodziennej aktywności umysłowej i fizycznej. Wprowadzą nas w miły sposób w nowy dzień naszego życia.