Batony zastępujące posiłek – czy faktycznie są zdrowe?

Odżywki dla sportowców obejmują różne rodzaje produktów. Batony proteinowe są jednym z nich. Zawierają one zwiększoną ilość zdrowych składników. Zawodowi sportowcy używają tych batonów jako smacznej i zdrowej przekąski. Szybko uzupełniają zapasy energii utracone podczas intensywnych treningów. Na rynku dostępna jest szeroka gama smaków batonów proteinowych. Ich długi okres przydatności do spożycia i wygodne opakowanie sprawiają, że są gotowe do spożycia w każdej chwili.

Jakie są korzyści i najważniejsze zalety batonów proteinowych?

  • Długotrwałe działanie hamujące głód. Zawierają one białko i błonnik, które regulują trawienie w żołądku i spowalniają trawienie węglowodanów.
  • Jeśli pracujesz nad utratą wagi, nie szukaj dalej niż batonik z suplementem spalającym tłuszcz.
  • Batony produkowane są wyłącznie z naturalnych produktów.
  • Odpowiednia ilość białka sprzyja wzrostowi wydajności mięśni.
  • Maksymalna wygoda. Wysokiej jakości opakowanie zapobiega zepsuciu się batonika nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.
  • Pomagają utrwalić rezultaty osiągnięte dzięki regularnym ćwiczeniom i zdrowej diecie.
  • Zaleca się przekąskę w postaci batonika proteinowego przed lub po treningu. Kluczem jest, aby nie przesadzić. Ważne jest, aby trzymać się dawki.

batony proteinowe

Jak wybrać batony proteinowe?

Przede wszystkim zwróć uwagę na skład batonika. Białko, tłuszcz i węglowodany powinny stanowić 25 procent, a witaminy nie powinny przekraczać 1-2 procent. Zainteresuj się informacjami o batonach proteinowych na Fitorsweet. Następnie sprawdź swoje własne preferencje i wybierz dowolny smak.

Choć batony proteinowe mają wiele zalet, nie są substytutem odżywek dla sportowców. Batony proteinowe zawierają co najmniej 20 % węglowodanów, zawartość kalorii jest nieco wysoka, a organizmowi trudno jest przetwarzać tak wiele kalorii przez cały czas.