Przepis na kopytka

Brak ci pieniędzy, a przed tobą wyzwanie zrobienia dużego obiadu? Istnieje wiele obiadów, które można zrobić z niczego. Jakie danie wybrać, by mieć pewność, że składniki na nie znajdują się w naszej lodówce? Pierwszym pomysłem jaki z pewnością każdemu przychodzi to pyszne, staropolskie tradycyjne kopytka – kluski wykonane z ugotowanych ziemniaków. To niezwykle proste danie, a do jego wykonania potrzeba tylko trzech składników! Zatem co przygotować?

Zacznij od poszukania kilku ziemniaków. Z pewnością kilka zostało ci od poprzedniego obiadu. Zacznij od ugotowania ich z dodatkiem soli. Pozwól na ich samoistne wystygnięcie i kiedy to nastanie- zrób z nich puree za pomocą praski do ziemniaków.

Taką masę zmieszaj z jednym jajkiem. Do tego dodaj szczyptę soli, możesz się pokusić też o dodanie pieprzu.

Kolejny krok to dodanie najzwyklejszej mąki pszennej. Z pewnością posiadasz ją w swoim domu. Dodaj jej tyle, by powstałe ciasto nie przyklejało się do rąk, ale żeby nie było również bardzo twarde.

ziemniaczane kopytka

Tak powstałą masę pokrój na małe paseczki i wrzuć do wrzącej, osolonej wody. Wyciągnij po 3 minutach od wypłynięcia ich na wierzch wody.

Na pewno w twojej lodówce znajdzie się jakaś mała cebulka i kawałek kiełbasy. Wykorzystaj je i zrób z nich okrasę do kopytek. Podsmaż cebulę i dodaj kiełbasę – gotowe kopytka wsyp do powstałej masy i dokładnie mieszając podsmaż ze sobą.

Tak wiele za tak niewiele, bowiem koszt takich kopytek zmieści się z pewnością w 10 złotych! To niewielka kwota, a pozwoli na najedzenie się każdemu z domowników!

Gotowe! Tak niewiele potrzeba, by ugotować dobrej jakości, sycące danie obiadowe. Jeśli brak ci pomysłu lub funduszy, a musisz szybko przygotować obiad – wybierz kopytka. To najbardziej sycące i najtańsze danie jakie znam. Do ich przygotowania potrzebujesz tylko kilku składników, a na pewno każdy z nich znajdziesz w swej lodówce i szafce kuchennej. Już dziś odtwórz ten staropolski przepis. Robiła go twoja babcia, robiła go twoja mama. Na co czekasz, zrób go i ty!