Zastawa obiadowa – talerze okrągłe, prostokątne, a może kwadratowe?

Bez zastawy stołowej niemożliwe byłoby spożywanie posiłków. Jest to nieodłączny element każdego domu. Na pięknych talerzach posiłek wygląda smaczniej, co wprawia każdego w dobry nastrój. Dobrze jest wybrać do domu zestaw obiadowy, który przyda się na co dzień i od święta.

Zastawa stołowa czy osobne elementy – co wybrać?

W sklepach można kupić pojedyncze talerze w sklepie DutchHouse, filiżanki, czy wazy do zup. Jednak serwowanie posiłków na talerzach, miskach czy półmiskach pochodzących z różnych serii nie wygląda zbyt dobrze. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w zestaw obiadowy, który będzie się doskonale prezentować podczas świątecznych kolacji i codziennego obiadu. Należy pamiętać, aby zestaw był wykonany z dobrej jakości materiałów, dzięki temu zachowa na długo swój blask.

Oferta zastaw stołowych jest bardzo szeroka i można zdecydować się na talerze białe, kolorowe lub ze zdobieniami w klasycznej, lub nowoczesnej odsłonie.

Jakie talerze wybrać?

Zestaw obiadowy powinien przede wszystkim przypaść do gustu domownikom, a więc musi się ładnie prezentować. Jednak musi to być także zestaw praktyczny. Na początku należy się zastanowić, czy zestaw będzie używany na co dzień, czy jedynie od święta. Ten aspekt zadecyduje o wyborze odpowiedniego koloru, materiału oraz liczbie elementów. Na co dzień najlepszym rozwiązaniem jest zestaw sześcioosobowy. Świąteczną zastawę dobrze jest skompletować na dwanaście lub osiemnaście osób, aby można było ugościć całą rodzinę.

Kolejnym aspektem jest materiał wykonania. Dobrze jest wybrać wysokiej jakości talerze, które będą się świetnie prezentować, a także będą wytrzymałe. Znakomitym rozwiązaniem jest porcelana, która charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Następną kwestią jest wzór. Należy się zastanowić, czy lepsza będzie zastawa w stylu nowoczesnym, czy klasycznym. Oczywiście warto także pomyśleć o kolorze. Można postawić na tradycyjną biel lub kolorową zastawę. Wielu producentów talerzy oferuje zestawy z pięknymi zdobieniami, które z pewnością przypadną do gustu wielu osobom.