Opakowania na tort – zrób to sam!

Szukasz ciekawego opakowania na tort? Zrób je sam! Własnoręcznie wykonane pudełko pozwoli Ci w podkreślić wyjątkowość Twojego wypieku i w piękny sposób podarować go bliskiej Ci osobie. Sprawdź, jak łatwo zrobić pudełko do przewożenia ciasta.

Materiały

Zanim zrobisz opakowanie na tort przygotuj: sztywny karton (np. bloku technicznego) bądź tektura o dużym formacie (A3, A2, A1), linijka, ołówek, nożyczki i klej oraz materiały, które wykorzystasz do ozdobienia gotowego pudełka. Możesz postawić między innymi na:
– kolorowy papier samoprzylepny
– gotowe naklejki np. z postaciami z bajek
– farby plakatowe
– mazaki

Lekcja techniki

Wykonanie opakowania na tort (np. takiego https://sklep.polmarkus.com.pl/pudelka-na-tort) nie powinno sprawić Ci trudności. Projekt pudełka możesz oprzeć min. o standardowy odrys bryły prostopadłościanu, jaki pamiętasz z lekcji matematyki lub techniki. Zadbaj tylko o odpowiednie wymiary – opakowanie winno być o 0,5-1,5cm szersze i o ok. 1 – 2,5cm wyższe od wypieku. Jeśli tylko masz wyobraźnię przestrzenną, doskonale poradzisz sobie z zastosowaniem odpowiednich wymiarów. Nie zapomnij o zakładkach – umożliwią Ci one sklejenie wyciętego z papieru odrysu w gotową do przeniesienia tortu bryłę.

Czysta radocha

Przy składaniu pudełka, pomiń doklejenie przykrycia – możesz je po zamknięciu przewiązać np. kolorową tasiemką. Następnie, przystąp do dekoracji swojego opakowania. Oczywiście, nic się nie stanie, jeśli zostawisz je surowe, jednak znacznie lepiej będzie wyglądało pomalowane, obklejone ciekawymi naklejkami czy np. maleńkimi trójwymiarowymi pomponami. Użyj swojej wyobraźni!

Jak widzisz, opakowanie na tort można zrobić samemu. Nie jest to trudne zadanie, jeśli posiada się materiały i wie się, jakie wymiary bryły zastosować. Takie pudełko można też praktycznie dowolnie ozdobić, co może być ciekawą formą rozrywki. To jak? Do dzieła!