Ekstrakt waniliowy – nie tylko do ciast

Piekąc samodzielnie ciasta dużą uwagę zwracamy na rodzaj składników i ich jakość. Jednak najważniejszy jest smak wypieku. Zatem tutaj stosuje się różne dodatki, dzięki którym ciasto czy ciasteczka będą jeszcze smaczniejsze. Najczęściej wybierany jest ekstrakt waniliowy.

Ekstrakt waniliowy – co warto wiedzieć?

Najczęściej wybierany jest ekstrakt waniliowy z Aledobre.pl, wszak wanilia jest jednym z najpopularniejszych smaków na całym świecie. Warto tutaj wiedzieć, że wanilia pochodzi z Ameryki Południowej, choć obecnie najczęściej wytwarzana jest na Madagaskarze. Wbrew pozorom ekstrakt waniliowy wpływa nie tylko na smak wypieku, ale również ma działanie prozdrowotne.

Ekstrakt waniliowy na stany zapalne

extract wanillii

Ekstrakt waniliowy doskonale leczy stany zapalne, a to za sprawą zawartości wanilii. W tym przypadku może być stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Tutaj można go też stosować w przypadku gorączki. Warto pamiętać, że zazwyczaj w ekstrakcie wanilii zawarty jest alkohol, zatem stosowanie go u najmłodszych dzieci nie jest polecane. Ekstrakt wanilii polecany jest też na chandrę, zatem powinny go stosować szczególnie osoby, które często zmagają się z przygnębieniem, bądź mają też obniżony nastrój. Jak pokazują badania zarówno aromat, jak i smak pobudzają organizm i sprawiają także, że wytwarza się serotonina. Jednak kluczowe znaczenie ma tutaj regularne przyjmowanie. 

Ekstrakt z wanilii – antybakteryjne działanie

Opryszczka nie jest estetyczna i każdy, kto miał z nią do czynienia wie, że problem nie jest tylko estetyczny, ale często może wywoływać również gorsze samopoczucie. Na szczęście można stosować również ekstrakt z wanilii, który bardzo szybko pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, a efekt można zobaczyć już tego samego dnia. Wystarczy tylko namoczyć wacik i przemywać zmienione miejsce.