Co to jest superfoods?

Produkty typu superfoods stanowią coraz częstszy widok w większości sklepów spożywczych. Tego rodzaju żywność wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych i pomaga w dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Podpowiadamy, czym dokładnie jest super pożywienie i które z nich cieszy się największą popularnością.

Czym jest super pożywienie?

superfoods

Najprościej rzecz ujmując tym mianem określa się nieprzetworzoną żywność, która jest bogata w różne składniki odżywcze wspomagające prawidłowe funkcjonowanie ludzkie organizmu. Przeważnie są to witaminy, minerały, błonnik, a także antyoksydanty stanowiące skuteczną broń w walce z wolnymi rodnikami. Superfoods od https://fitorsweet.pl/superfoods może stanowić naturalny, zdrowy i bezpieczny dodatek do codziennej diety. W odróżnieniu od wielu „magicznych” kapsułek, których łykanie ma wspomagać prace poszczególnych organów w przypadku omawianych produktów nie ma żadnych wątpliwości, co do ich składu. Jako, że jest to naturalna żywność, to zawarte w niej składniki aktywne są łatwo przyswajalne. Poza tym większość przedstawicieli tej grupy żywności ma ciekawy smak, który wzbogaci charakter niejednej potrawy.

Popularne superfoods

Na rynku spożywczych znajduje się wiele produktów oznaczonych jako superfoods, a najpopularniejsze z nich to:

  • jagody goji – zawierają bardzo szeroką listę dobroczynnych składników odżywczych. Poprawiają funkcjonowanie układu trawiennego i sprawdzą się wśród osób będących na diecie redukcyjnej.
  • siemię lniane – znane od wielu lat stanowi sztandarowy przykład super pożywienia. Zawiera zdrowe tłuszcze omega-3 i wywiera pozytywny wpływ na układ pokarmowy.
  • nasiona chia – bogate w białko, wapń, żelazo oraz selen. Ich spożywanie wspomaga prace ludzkiego mózgu.
  • kurkuma – znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Zmniejsza ryzyko pojawiania się nowotworów i innych poważnych chorób.