Wybieramy wok – poradnik krok po kroku

Warto wiedzieć, że zakup woka nie jest małym wydatkiem. Rekomendowane jest zatem nie podejmowanie pochopnych decyzji przy zakupie. Należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów. Jak wybrać wok kuchenny? 

Jakie kwestie należy uwzględnić przy zakupie woka kuchennego?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępny jest obecnie wok elektryczny, ceramiczny, żeliwny i stalowy. Warto jednak uwzględnić także inne aspekty niż sam materiał, z którego został wykonany produkt. Warto bardzo dokładnie zwrócić uwagę na dni patelni. Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w naczynie z półokrągłym dnem. W ten prosty sposób będzie ono równomiernie nagrzewało się ze ściankami. 

Warto jednak wiedzieć, że obecnie znalezienie w sklepie takiego produktu będzie zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Można zaobserwować, że znaczna większość patelni dostępnych na rynku posiada spłaszczone dno. W ten sposób można bez żadnego problemu korzystać z nich na kuchenkach gazowych czy płytach indukcyjnych. 

Jak wybrać wok kuchenny?

Kolejną bardzo istotną kwestią, którą koniecznie trzeba uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie woka kuchennego będzie pokrywa. Należy zdawać sobie sprawę, że dzięki niej możliwe będzie nie tylko gotowanie na parze, ale również duszenie poszczególnych potraw. 

Nie można oczywiście zapomnieć o wzięciu pod uwagę wielkości woka. Trzeba zdawać sobie sprawę, że musi być ona właściwie dostosowana do upodobań kulinarnych użytkowników. Godny uwagi jest fakt, że najbardziej tradycyjne woki dostępne na rynku posiadają średnicę 70 cm. Można jednak znaleźć w sklepie produkt posiadający średnicę 30 cm. 

Wok a indukcja? Z roku na rok coraz większa liczba osób zastanawia się nad wspomnianym aspektem. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ kuchenki indukcyjne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. osoby posiadające kuchenkę indukcyjną powinny postawić na wok ze stali węglowej. Materiał ten bowiem najlepiej współpracuje z polem magnetycznym.

Zdjęcie woku użyte w artykule pochodzi ze strony ostry-sklep.pl