Szklane patery na ciasto pięknie eksponujące słodkości

Któż z nas nie lubi jeść ciast? Hmm większość lubi. Szczególnie łasuchami są panowie. Faktem jest, że coraz mniej kobiet piecze ciasta w dzisiejszych czasach. Zabiegane życie nie pozostawia czasowych możliwości stworzenia czegoś słodkiego w kuchni. Wygodniej jest kupić gotowy wyrób. Młode gospodynie często pieką ciasta na urodziny dzieciom, ewentualnie na sprzedaż. Są też takie, które lubią upiec ciasto na niedzielę lub gdy mają ochotę na coś słodkiego.

Główna rola patery na ciasto

szklane patery na ciasto

Patera jest najważniejszym elementem zastawy kuchennej, która pozwoli podać ciasto na stół. Spełnia funkcję

  1. praktyczną- goście bez problemu mogą nałożyć sobie kawałek ciasta na talerzyk, powierzchnia jest płaska, zapewnia komfort użytkowania, zajmuje mało miejsca na stole
  2. estetyczną-  bez dwóch zdań patera ozdabia stół, nadaje klasy, szczególnie jeśli jest zdobiona lub w różnych kolorach szkła, zachęca do spożycia ciasta leżącego na niej.

Rodzaje patery na ciasto

Naczynie to występuje w postaci płaskiego talerza bez nóżki, talerza na nóżce lub jako patera piętrowa (zazwyczaj dwie albo trzy części). Poszczególny asortyment może mieć także w zestawie pokrywkę. Pokrywka nie pozwoli ciastu przesiąknąć innym zapachem z lodówki, uchroni ciasto przed natrętną muchą w środku lata. Zabezpieczy ciasto przed wysychaniem. Istnieją patery obrotowe- ułatwiają przy większej ilości ciasta i liczbie osób, swobodny dostęp do pożądanego kawałka.

Patera może być idealnym pomysłem na elegancki prezent. Przedział cenowy jest duży. Można łatwo dobrać wymagany model dla siebie lub bliskiej osobie. Słodkie wyroby zwiększają ilość endorfin, pozwalają spędzić wspólnie miłe chwile. Szklane patery na ciasto ułatwią zorganizowanie takich wspólnych chwil. Nie warto się katować i ciągle być na diecie, jedzenie to jedna z najprzyjemniejszych czynności, jakie człowiek wykonuje na co dzień w swoich, często szarym życiu. Spróbuj i kup bliskiej osobie szklaną paterę na ciasto. Nie pożałujesz.