Profesjonalny nóż dla rzeźnika

Jeśli jesteś miłośnikiem dań mięsnych i lubisz wszystkie potrawy przygotowywać samodzielnie – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Możesz we własnym, domowym zaciszu poczuć się jak prawdziwy szef kuchni dzięki profesjonalnym nożom rzeźniczym i masarskim, z pomocą których wyczarujesz dania, które zachwycą twoich gości.

Co wyróżnia noże rzeźnicze?

Noże rzeźnicze (tu przykłady: https://ostry-sklep.pl/noze-rzeznicze) jak sama nazwa wskazuje są raczej dedykowane profesjonalistom, którzy na co dzień w swojej pracy zawodowej zajmują się oddzielaniem mięsa od kości, krojeniem, trybowaniem, skórowaniem, plastrowaniem czy filetowaniem. Są więc obecne w zakładach przetwórstwa mięsnego czy ubojni zwierząt. Jednak popyt na tego typu akcesoria kuchenne obserwujemy również w gospodarstwach domowych.

Zastanawiając się nad tym jak wybrać nóż rzeźniczy należy skupić się przede wszystkim na jego przeznaczeniu. Noże bowiem znacząco różnią się od siebie długością i szerokością ostrza czy kształtem rękojeści. Są noże długie cienkie przeznaczone głównie do filetowania czy krojenia bardziej delikatnego mięsa jak drobiowe oraz są noże krótsze, ale szersze, które doskonale radzą sobie z twardszą wołowiną czy wieprzowiną. 

Noże rzeźnicze, a dokładniej ich ostrza wykonane są z wysokiej jakości stali wysokowęglowej. Jest to jeden z najtwardszych i najbardziej odpornych materiałów dostępnych na rynku. Stal wysokowęglowa jest odporna na wysokie temperatury, mycie w zmywarce czy samodzielne ostrzenie. Producenci na samo ostrze udzielają często dożywotniej gwarancji, co jedynie potwierdza jakość tego komponentu.

Kilka słów o rękojeści

Rękojeść w nożach rzeźniczych musi być wykonana z powłoki antypoślizgowej, tak by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w trakcie pracy. Co więcej, jest ona odpowiednio wyprofilowana przez co idealnie wpasowuje się w kształt dłoni. Bezwzględnie należy unikać noży, których rękojeść wykonana jest z plastiku. Obecnie noże rzeźnicze charakteryzują się również unikalnym designem, który idzie w parze z funkcjonalnością, a kolorystyka rękojeści jest niemal nieograniczona.