Wszystko o barkach na kółkach

Urządzając mieszkanie bardzo często trzeba ściśle trzymać się budżetu ustalonego o wiele wcześniej. Często trzeba pójść na ustępstwa i wybrać troszkę tańsze akcesoria i dodatki, które są niezbędne, aby wnętrze nabrało ciepła, elegancji, a także przytulności. Barek na kółkach to właśnie taki gadżet, który nada charakteru każdemu pomieszczeniu, a właścicielom doda prestiżu.

Rodzaje barków na kółkach

Barki na kółkach na alkohol to taki elementy wyposażenia, który od zawsze kojarzony był z eleganckimi salonami czy ekskluzywnymi gabinetami dyrektorów, prezesów, menadżerów, gdzie dokonuje się poważnych transakcji finansowych. Alkohol podany w grubym szkle, prosto z barku na kółkach pomaga dopiąć niejeden kontrakt i zacieśnić relacje z kontrahentem. Barki te można dostać dziś w wielu różnych stylizacjach. Mogą być wykonane z płyt meblowych, pomalowanych na różne kolory, w stylu kolonialnym, bogato zdobione, czy obite różnymi materiałami. Obrzeża są wzmocnione, a forma i kolor nawiązuje do naturalnego drzewa. Modele nowoczesne natomiast wykonane są z metalu i szkła, dzięki temu mają designerski charakter. Barek na kółkach (www.dutchhouse.pl/meble/wozki) wykorzystywany w kuchni ma wiele przegródek i półek co pozwala zapanować nad chaosem w pomieszczeniu.

Barek na kółkach- praktyczny i funkcjonalny gadżet

Barki na kółkach nie tylko świetnie się prezentują, ale są także bardzo praktyczne. Sprawdzą się w każdym, nawet niedużym wnętrzu. Barek taki można ustawić blisko sofy albo narożnika, lub w pobliżu stołu, co jest świetnym rozwiązaniem podczas imprez rodzinnych. Na wygodę wpływa mobilność tego urządzenia, a ustawiony pomiędzy kuchnią i salonem sprawia, że połączenia te łączą się ze sobą.

Z czego składa się barek na kółkach?

Oprócz kółek, zamontowanych na zakończeniach nóżek, barek posiada kilka półek. Mogą być one metalowe, ze stali nierdzewnej lub ze szkła. Barki, zwłaszcza te na alkohol, mają różne uchwyty na szklanki i butelki, a także ciekawe, nieoczywiste kształty. Mogą być okrągłe, kwadratowe, prostokątne, przypominać szafki.