Jak urządzić kuchnię?

Po pracochłonnym remoncie kuchni wreszcie przychodzi czas na wykończenie wnętrza? A może czas zwyczajnie odświeżyć stary wystrój? W tym celu świetnie sprawdzą się drobne akcesoria kuchenne.

Tekstylia kuchenne

Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na drobne tekstylia kuchenne Luminarc. Zmieniając zasłony, obrus i ściereczki, błyskawicznie można zmienić klimat swojej kuchni. Można dobrać wszystko pod kolor i jeden styl oraz dostosować do pory roku. W zimie niech królują kolory czerwone, białe i zielone, wiosną pastele, latem żywe kolory typu zieleń czy pomarańcz a jesienią- beże i brązy. Da to efekt zmieniającej się kuchni, która nigdy się nie znudzi.

Dopasowanie zastawy

Prostszą zmianą, zamiast co trzymiesięcznej wymiany zasłon, może być postawienie na proste akcesoria kuchenne. Luminarc sklep proponuje całe dopasowane kolekcje. Można wykorzystać podane propozycje zestawów lub samemu poszukać tego, co w sercu gra. Pomysłem godnym uwagi jest zebranie starych przedmiotów z domu dziadków lub udanie się na pchli targ i odszukanie perełek do odnowienia. Nada do wyjątkowego i unikalnego charakteru kuchni. Należy jednak uważać, aby nie wdał się lekki chaos wynikający z mnogości wykończeń kompozycyjnych. Chyba że jest on zaplanowany i pożądany.

Jednolitość stylu

Lubując się w bardziej klarownych wykończeniach, można sięgnąć po gotową kolekcję. Zaletą takiego rozwiązania jest dopasowanie przedmiotów użytkowych do ozdobnych elementów kuchni, co nadaje spójności stylu. Rozwiązanie należy dobrać do własnego charakteru.