Tortilla z kurczakiem i warzywami

Gotowe pomysły na obiad (sprawdź przykłady) powinna posiadać każda pani domu, zwłaszcza początkująca. Tortilla z kurczakiem to, który jest smaczny i łatwy w przygotowaniu. Tortilla wywodzi się z kuchni meksykańskiej. Jest to rodzaj płaskiego pieczywa, które robi się z mąki kukurydzianej bądź pszennej. Stanowi doskonałą bazę do przyrządzania innych potraw. W tym przypadku jest to tortilla z kurczakiem i warzywami. Jest to danie na tyle proste, szybkie do przyrządzenia i jednocześnie zdrowe, że ktoś, kto na mieście zastanawia się nad zakupem kebaba, powinien raczej wybrać się do spożywczego sklepu po składniki i w domu przyrządzić to danie.

Składniki do przygotowania tortilli z kurczakiem

Żeby przygotować tortillę z kurczakiem potrzebujemy polędwicy z kurczaka, papryki zielonej i czerwonej, niedużej marchewki, odrobiny soli i pieprzu, szczypty suszonej słodkiej papryki, oliwy z oliwek no i oczywiście płatów z tortilli.

Jak zrobić tortillę z kurczakiem i warzywami

Najpierw należy doprawić polędwiczki z kurczaka i podsmażyć je na oliwie z oliwek. W czasie, kiedy polędwiczki będą się smażyć na patelni należy pokroić paprykę w paseczki. Marchewkę również należy pokroić w paski. Wszystkie te składniki trzeba zwinąć bardzo ciasno w tortillę, tak by ciasto nie pękło, ale też tak, by warzywa i mięso nie wypadały z rulonu. Takie pomysły na obiad są bardzo proste i łatwe, nawet dla osoby, która nie ma dużego doświadczenia w samodzielnym przygotowywaniu obiadów. Dodatkowo, jest to danie zdrowe. Ostatnim krokiem w przygotowywaniu tortilli jest usmażenie bądź grillowane. Jedzenie ma być chrupkie. Zazwyczaj do osiągnięcia efektu chrupkości wystarczy minuta smażenia.