Pieprz, sól, cukier, mąka…

zakręcony słoik

W sklepach z akcesoriami do domu pełno jest przeróżnych pojemników na przyprawy takie jak sól, cukier czy pieprz. Projektanci prześcigają się między sobą w wymyślaniu coraz to bardziej fikuśnych pojemników. Często akcesoria te są podpisywane adekwatnie do przeznaczenia, przykre jest że coraz częściej w języku angielskim, a przecież jesteśmy w Polsce.

Na zdjęciu po prawej – słoik z https://ostry-sklep.pl/sloiki

Zrób to po Twojemu!

Na szczęście nie jesteśmy uzależnieni od sklepowych towarów, bo wystarczy trochę pomysłowości i czasu a w naszej kuchni mogą pojawić się takie pojemniki na przyprawy, jakich nie można znaleźć w sklepie. Jako podstawa pojemnika świetnie sprawdzą się słoiki. Wiele produktów jakie kupujemy pakowane jest w słoik, więc nie brakuje ich w żadnej kuchni. Warto wybrać takie, które najbardziej odpowiadałyby nam kształtem i rozmiarem. Nasypać przyprawy do środka i gotowe! Nie, wcale nie muszą być to zwykłe słoiki, dlatego że odpowiednio ozdobione z sukcesem zmylą nie jedną osobę. Można przyozdobić je owijając jakimś materiałem, podpisać przylepiając karteczkę, lecz najlepszym wyborem będzie użycie farby kredowej. Da się nią bez problemu malować po szkle. Wada tej farby może stać się również zaletą – chodzi o to, że z czasem farba kredowa się zmywa, ale to tylko sprawia, że słoik, który kiedyś podpisaliśmy „pieprz” będzie mógł później bez problemu przechowywać coś innego, bo napisu jak najbardziej można się pozbyć.

To jakie słoiczki wybierzesz zależy od Ciebie, przecież nie muszą być wszystkie takie same. Ładnie prezentować mogą się w różnych rozmiarach stylizowane na przykład na coraz popularniejsze poza internetem emotikony. Jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.