Kuchnia w stylu angielskim

Styl angielski w kuchni charakteryzuje się kilkoma elementami, które odpowiednio zestawione nadadzą wnętrzu ten niepowtarzalny styl.

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Zabudowa takiej kuchni powinna tworzyć jeden wspólny ciąg wypełniony szafkami posiadającymi jasne lub kremowe fronty. Często w wystroju stosuje się ażury lub prześwity. Niezwykle charakterystycznym elementem stylu angielskiego są przeszklone witryny, za którymi ustawia się wszelkiego rodzaju zastawę czy inne naczynia.

Całość zabudowy kuchni w stylu angielskim powinna sprawiać wrażenie spójnego elementu konstrukcyjnego z przegródkami, okap czy inne urządzenia powinny być specjalnie zabudowane. Kafle powinny nawiązywać do motywów kwiatowych, ale muszą być konieczne jasne.

Równie ważny jest dobór odpowiedniego zlewu i armatury. Najlepiej w tym wystroju sprawdza się emaliowana blacha lub tworzywo podobne. Kran powinien być stylizowany, a strefę pod zlewem można zasłonić zasłonką z motywem kwiatowym – koniecznie marszczoną u góry!

Z uwagi na to, że kuchnię angielską charakteryzują przeszklenia, należy zwrócić uwagę na naczynia jakie za nimi się znajdują. Aby nie zaburzyć jasnego charakteru kuchni należy w takich szafkach umieścić jasne lub kwieciste naczynia. W jednym miejscu można umieścić na przykład jednakowe kubki ambition, co nie wprowadzi do kuchni niepotrzebnego chaosu.

Dla naturalnego efektu można dodać gliniane donice w których umieścimy świeże zioła. Pasująca do całości jasna zastawa stołowa ambition na pewno dopełni efekt.