Soki elementem zdrowej diety

Witaminy odgrywają niezwykle ważną rolę w kontekście zdrowego żywienia. Dobierając codzienny jadłospis należy komponować posiłki tak, aby zawierały jak najwięcej cennych składników. Aby dostarczyć organizmowi jak najwięcej substancji odżywczych, powinno się spożywać żywność jak najmniej przetworzoną, w tym przynajmniej 5 porcji dziennie warzyw i owoców. Zadanie to znacznie ułatwiają soki owocowe i warzywne, które nie dość, że są wyjątkowo smaczne, to bardzo pożywne.

Owocowa moc
Wyciskarka do soku domowej roboty to istne zbawienie. Pozwala zaopatrzyć całą rodzinę w zdrowy napój pełen witamin i energii. Do najbardziej lubianych soków należą pomarańczowy i jabłkowy. Stosunkowo tanio można go wyprodukować, bowiem te owoce są zwykle dostępne w bardzo przystępnych cenach.

Warzywa pełne witamin
Coraz bardziej doceniane stają się soki warzywne albo owocowo-warzywne. Okazuje się, że sok z buraków czy marchwi również może smakować wyśmienicie. W połączeniu ze słodkim smakiem owoców można stworzyć koktajl będący istną bombą witaminową. Do soków owocowych można dodawać również błonnik, nasiona chia i zmielony len. W ten sposób uzyskuje się pełnowartościowy posiłek.

Domowa produkcja soku
W przypadku domowej produkcji soków niezbędna będzie wyciskarka do soku od renomowanego producenta. W zależności od poziomu zaawansowania ceny takiego sprzętu mogą wahać się w granicach od 300 do nawet 2000 złotych.