Siła wpływu – kuchenka indukcyjna

Kto choć raz w życiu wykańczał kuchnie, to wie, że najważniejsza kwestią jest wybranie odpowiedniej kuchenki. Taki sprzęt powinien nie tylko służyć na lata ale również spełniać pewne szczególne cechy.

Gwarancja jakości

Wydając duże pieniądze, chcemy przede wszystkim otrzymać sprzęt odpowiedniej jakości, którego gwarancja będzie odpowiednio długa a my nie będziemy musieli przejmować się naprawami.

płytka do indukcji

Trudna decyzja

Na rynku jest kilka standardowych rozwiązań. Możemy wybrać zwykłą kuchenkę gazową. Dawniej była to najpopularniejsza forma. Dziś już niekoniecznie. Wiele osób wybiera popularne ostatnio kuchenki indukcyjne (https://ostry-sklep.pl/c/67/kuchenki-indukcyjne-akcesoria-kuchenne.html – zobacz na przykładach) lub elektryczne. Czym one się różnią? Na pierwszy rzut oka wyglądają praktycznie tak samo. Czarna lub jasna płyta grzewcza, oznaczone miejsca palnikowe oraz przyciski dotykowe do kontrolowania temperatury, włączania i wyłączania. Różni je natomiast sposób działania. Kuchenkę elektryczną do działania napędza prąd, który nagrzewa powierzchnię płyty. Indukcyjna kuchenka to grzanie zimne w dotyku. Indukcja to wpływ. W tym przypadku jest to pole elektromagnetyczne wytwarzane na powierzchni styku garnka i kuchenki. Niweluje to praktycznie całkowicie możliwość poparzenia, jest to uważane za jeden z największych plusów.