Nietypowa wyciskarka do soków…

Zwykle wyciskarki do soków mają bardzo podobną budowę i zasadę działania. Jednak nie jest to standard. Czasami na rynku pojawiają się wyciskarki, które różnią się pod wieloma względami od swoich odpowiedników. Na czym polegają wspomniane zmiany?

Częstotliwość obrotów

Zwykle najlepsze wyciskarka do owoców Kuvings charakteryzuje się niewielką częstotliwością obrotów. Nie przekracza ona zazwyczaj 2 obrotów na sekundę. Tak niewielka prędkość obrotowa nie generuje ciepła, ani też – nie powoduje napowietrzania otrzymanego soku. W efekcie otrzymany sok jest o wiele smaczniejszy i przede wszystkim zdrowszy. Zdarzają się jednak takie wyciskarki, których prędkość obrotowa przekracza nawet i 1000 obrotów na minutę. Jest to więc pod pewnym względem sokowirówka.

Ostrze czy ślimak

W większości wyciskarek do owoców znajduje się ślimak w wersji pojedynczej bądź podwójnej. Bardzo rzadko na rynku pojawiają się wyciskarki, które posiadają zamiast wspomnianych ślimaków zwykłe ostrza. Są one o wiele skuteczniejsze od ślimaka, aczkolwiek produkują znacznie bardziej klarowny sok, który jest pozbawiony wielu dodatkowych składników odżywczych.

Połączenie wyciskarki do soków i klasycznej sokowirówki raczej nie wyjdzie nikomu na dobre.