Naked cake, czyli najmodniejszy tort sezonu

Tort to ciasto zamawiane na najbardziej uroczyste okazje. Przyjęcie weselne, urodzinowe, komunia święta czy chrzest nie mogą obejść się bez pięknego tortu. Tym ciastem podkreśla się wyjątkowość tych chwil. Chociaż dla gości zwykle przygotowuje się sporo innych słodkości, to właśnie tort stanowi deser numer 1.

dekoracja tortu

Najmodniejsze torty na różne okazje

Dekoracja tortu nie zawsze musi być ciężka i przytłaczająca, jak to zwykle bywa w przypadku tortów ozdobionych za pomocą masy cukrowej. Chociaż pięknie się one prezentują oraz są dowodem prawdziwego artystycznego kunsztu cukiernika, tak naprawdę gruba warstwa masy cukrowej jest praktycznie niejadalna. Na szczęście cukiernicy nie próżnują i tworzą coraz to nowe propozycje tortów, które są nie tylko pyszne, ale też naprawdę pięknie się prezentują. Takim przykładem jest właśnie tort nazywany z języka angielskiego naked cake. Czym się charakteryzuje i na jakie okazje będzie idealny?

Naked cake

Tak zwany naked cake to tort, do przyozdobienia którego w ogóle nie używa się masy cukrowej. Dzięki temu tort tam wygląda bardzo elegancko i naturalnie, widoczna jest struktura biszkoptów, które tylko trochę są posmarowane z wierzchu kremem, zwykle tym samym, którym przekładano poszczególne blaty ciasta. Nie oznacza to jednak, że tort naked cake wygląda mało spektakularnie. Torty to najczęściej są bowiem przyozdobione za pomocą na przykład świeżych kwiatów, zarówno tych jadalnych ( na przykład bratek, róża), jak też kwiatów stanowiących tylko i wyłącznie dekorację. Często do zdobienia tortów używa się również świeżych listków eukaliptusa. Torty te idealnie nadają się na przyjęcia weselne w stylu boho. Wyglądają bardzo lekko i romantycznie, oczywiście mogą być tortami piętrowym, wtedy prezentują się jeszcze bardziej okazale. Taki tort to doskonały wybór również na imprezy takie jak na przykład baby shower albo chrzest święty.