Najlepsze sposoby na przyrządzenie karkówki

Karkówka to niezaprzeczalnie pokusa dla każdego mięsożercy. Przygotowana kusi apetycznym kolorem, delikatnością i przede wszystkim niezastąpionym smakiem. Pojawia się na talerzach w przeróżnych formach, jest produktem na tyle uniwersalnym, iż można z nim realizować niekończące się przepisy. Jakie sposoby na przyrządzenie karkówki są najpopularniejsze?

To, co w mięsie najsmaczniejsze

Rekordy popularności bije nic innego jak karkówka z grilla. Zamarynowana z czosnkiem, cebulą i papryką jest obowiązkową pozycją na liście każdego, kto wybiera się na piknik. Podawana z chrupiącą surówką i dobrze upieczonym ziemniakiem zaspokaja nawet te najbardziej wymagające podniebienia. W zimniejsze i deszczowe dni, gdy nie ma możliwości rozłożenia się z grillem w ogródku wybierany jest inny sposób na karkówkę – prosto z piekarnika. Zapiekać mięso można na różne sposoby, nieograniczone są także możliwości marynowania. Zawsze jednak ma się pewność, iż na talerzach zagości delikatny i soczysty kawałek. Alternatywą dla zwykłej formy może być rzymski garnek, z którego mięso wyjdzie bardziej kruche i będzie posiadało mniej tłuszczu.

Domowe eksperymenty – szynkowar

domowy szynkowar
domowy szynkowar do przyrządzenia pysznych wędlin

Każdego dnia na popularności zyskuje wędlina bez dodatków i konserwantów, a karkówka to mięso idealne do przygotowania szynki bez żadnej chemii. Za pomocą szynkowara cały proces ogranicza się jedynie do pokrojenia, zamarynowania mięsa i umieszczenia go w urządzeniu. Robi się ją łatwo i stosunkowo szybko, jeśli nie liczyć czasu parzenia. W efekcie otrzymuje się zwarte, apetyczne mięso nie mające żadnego porównania z żadnym sklepowym specyfikiem. Przepis na taką karkówkę również może być modyfikowany i dostosowywany pod swój gust – tak przygotowana karkówka przy użyciu szynkowara zdobywa serca smakoszy.

Karkówka do podstawa dania, która nie prędko przesyci kubki smakowe. Poza powyższymi, najpopularniejszymi sposobami na przygotowanie potrawy z tego mięsa, istnieje wiele przepisów które równie dobrze sprawdzą się na kuchennych stołach. Warto więc wypróbować wszystkie możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *