Czym są szafy chłodnicze?

Urządzenia, które służą do przechowywania i eksponowania artykułów spożywczych w lokalach gastronomicznych, nazywa się szafami chłodniczymi. To dzięki nim produkty z jednej strony zachowują atrakcyjny wygląd, z drugiej natomiast przez długi czas są świeże. Szafy chłodnicze najczęściej znajdują zastosowanie w supermarketach, w lokalach gastronomicznych, sklepach, cukierniach, restauracjach, kawiarniach, a nierzadko także w dyskotekach.

Szafy chłodnicze zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia i dlatego spełniają najwyższe standardy. Specjalne czujniki pozwalają na kontrolowanie temperatury i wilgotności, co w tym ostatnim przypadku ma szczególne znaczenie, gdy w chłodniczych szafach są przechowywane ciasta. Szafy chłodnicze mogą być całkowicie zasłonięte, przeszklone, ekspozycyjne, jednodrzwiowe bądź dwudrzwiowe, co jest wyznacznikiem ich przeznaczenia.

Szafy chłodnicze jak te tutaj https://sklep.polmarkus.com.pl/szafy-chlodnicze posiadają poza tym zewnętrzne lub wewnętrzne agregaty energooszczędne, wpływające w znacznym stopniu na obniżenie kosztów eksploatacji. Przeszklone szafy chłodnicze mogą występować także w wersji przyściennej. Posiadają chłodzenie nawiewowe, zwane dynamicznym albo statyczne. Wnętrze szaf chłodniczych może być wykonane z tworzywa sztucznego.