Wybór foremek silikonowych

Formy silikonowe są bardzo użyteczne podczas różnego rodzaju wypieków. Głównie dlatego, że są znacznie bardziej funkcjonalne i doskonale sprawdzają się podczas wypiekania, zarówno ciast, jak i ciastek. Oczywiście tego typu formy można dobierać pod konkretny rodzaj ciasta. W tej chwili na rynku znaleźć można przeróżne rodzaje, które zdecydowanie usprawnią proces wypiekania.

Jakie foremki silikonowe warto wybrać?

Z całą pewnością warto zastanowić się nad tym, co najczęściej się wypieka. Nie ma bowiem sensu zakup wielu rodzajów foremek, których nigdy się nie użyje, bo nie sprawdzą się właśnie w wybranym rodzaju ciasta. Na pewno więc warto przyjrzeć się swoim codziennym wypiekom i dokonać wyboru na tej podstawie.

Na pewno warto mieć w swoim domu najprostsze foremki do wypieku muffinek, ponieważ jest to jeden z najczęstszych wypieków. Silikonowe foremki do muffinek sprawiają, że ciasto nie przylega do krawędzi formy i dzięki temu jest łatwe do wyjęcia. Ten rodzaj foremek jest także bardzo łatwy w czyszczeniu, ponieważ na powierzchni foremek nie powinien pozostawać żaden osad ani resztki ciasta.

formy silikonowe

Doskonale sprawdzą się też duże formy do ciasta, mimo iż dużo osób nie bierze pod uwagę pieczenia dużych ciast właśnie w formach silikonowych! W tej chwili na rynku znaleźć można wiele wymiarów oraz kształtów, które idealnie nadadzą się do wymarzonego ciasta.

Wśród wspomnianych modeli znaleźć można klasyczną keksówkę, która z powodzeniem może być wykorzystywana do wszystkich ciast tego typu. W sklepach znaleźć można też silikonowe formy na babki wielkanocne, co także sprawi, że wyjęcie ciasta będzie o wiele prostsze, niżeli do tej pory. Znaleźć też można okrągłe formy na biszkopty. Dzięki temu biszkopt nie będzie łamał się podczas jego wyjmowania, co zawsze bywa nieco bardziej skomplikowane.