Proste łyżki do zadań specjalnych

Lody to jeden z ulubionych deserów. Ich spożycie wzrasta w okresie letnim, choć smakosze tego deseru jedzą lody cały rok. Co zrobić, by ich nakładanie było jeszcze przyjemniejsze? Kluczem do sukcesu jest wyposażenie siew odpowiedni sprzęt.

Łyżka łyżce nierówna

Łyżki do lodów to akcesoria, które zwykle znajdują się w każdym domu. Element ten znakomicie ułatwia nakładanie lodów, a co więcej za pomocą łyżki do lodów https://sklep.polmarkus.com.pl/lyzki-do-nakladania-lodow możemy wyczarować niezwykle efektowne desery. Kształtne kulki zrobione z pomocą łyżki są głównym elementem dekoracyjnym lodów podawanych w pucharkach.

Prostota wykonania a funkcjonalność

Co ciekawe, zwykle te najprostsze łyżki do nakładania lodów występują w wersji metalowej łyżki (tradycyjnych rozmiarów) o nieco zaokrąglonym kształcie. Tu szczególne znaczenie ma odpowiednia wyprofilowana, mocna i antypoślizgowa rączka oraz niezwykle ostry brzeg, które razem bardzo ułatwiają nacięcie masy lodowej (często bardzo zmrożonej) i przełożenie jej np. do pucharków. Te nieco bardziej złożone akcesoria do lodów, wyposażone są w niewielkie przyciski, które to po naciśnięciu uruchamiają znajdujący się w tzw. czerpaku element pomagający wypchnąć masę na zewnątrz. Tych, którzy bez lodów nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania, na pewno zainteresuje profesjonalna gałkownica do lodów, która swoim wyglądem przypomina tą używaną w lodziarniach. Te profesjonale łyżki mają wyraźnie zaokrąglone końcówki i trójkątny, bardzo sprężynowy zacisk.