Jakie zalety niosą ze sobą obieraczki do warzyw?

Aby usprawnić prace kuchenne, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Na pewno należą do nich obieraczki. Pozwalają one na łatwe obieranie warzyw – bez marnowania ani jednego ich kawałka.

Obieraczka do warzyw www.aledobre.pl – zalety

idealna obieraczka warzywnaTe proste, ale niezwykle użyteczne sprzęty kosztują niewiele, a niosą ze sobą wiele wymiernych korzyści. Są to przede wszystkim:

  • Uniwersalne zastosowanie – warzywa mają różne kształty oraz różny stopień twardości. Obieraczka radzi sobie z nimi wszystkimi, i przydaje się zarówno do ogórków, ziemniaków, jak i do obierania marchewki.
  • Oszczędność czasu – obieranie warzyw przy pomocy noża zazwyczaj wymaga odrobiny wprawy, a jednocześnie zajmuje dużo czasu.
    Obieraczka radzi sobie ze wszelkiego rodzaju skórkami znacznie szybciej.
  • Oszczędność warzyw – obieraczka pozwala na bardzo dokładne oddzielanie skórki od warzywa. Tym samym umożliwia bardzo cienkie obieranie – dzięki temu marnuje się znacznie mniej jedzenia (w przeciwieństwie do obierania nożem).
  • Obieranie owoców – obieraczki stosowane do warzyw, równie dobrze mogą posłużyć do obrania owoców – na przykład jabłek.

Krótka specyfikacja

W zależności od wybranego modelu, mogą mieć one ostrze umieszczone albo pionowo, albo poziomo. Oczywiście kwestią podstawową jest wysoka jakość ostrza. Najczęściej wykonuje się je ze stali nierdzewnej, która stanowi ochronę przed korozją. Trzeba pamiętać o tym, by po każdym użyciu, obieraczkę dokładnie umyć (aby nie pozostały na niej żadne resztki skórek). Trzonek obieraczki do warzyw musi być lekki i dobrze wyprofilowany – by pewnie trzymało się ją w ręce. Taki trzonek zwykle wykonuje się z solidnych tworzyw sztucznych.