Idealne gadżety do kuchni na upalne dni

W gorące, letnie dni, każdy szuka własnego sposobu na schłodzenie rozgrzanego słońcem ciała. Przedstawiamy gadżety kuchenne, które w sezonie letnim są niezbędne w każdym domu.

Zimne drinki z kostką… żelu?

Dla wielbicieli wszelkiego rodzaju schłodzonych trunków, ale także soków czy innych napojów z lodem, w sklepach z akcesoriami kuchennymi dostępna jest nie lada gratka. To metalowe kostki zastępujące kostki lodu. W środku każdej kostki znajduje się termożel, który po schłodzeniu długo utrzymuje niską temperaturę. Kostka nie roztapia się jak zwykły lód, przez co nie rozwadnia naszego napoju.

Domowe lody na patyku

gadżety na upalne dni

Absolutnym hitem spośród akcesoriów kuchennych, szczególnie przydatnych w sezonie letnim są foremki do lodów. Silikonowe lub też plastikowe, w różnych kształtach i kolorach, pozwalają na stworzenie swoich własnych, unikatowych lodów na patyku. To nie tylko świetny gadżet, ale także fantastyczna zabawa dla dzieci i dorosłych przy przygotowywaniu własnych lodów i wymyślaniu przepisów. Możemy w całości kontrolować, jaki skład będą miały nasze zimne słodkości. A może lody szpinakowe lub z roszponką? Foremki do lodów pozwalają na uwolnienie wyobraźni i prawdziwe, kuchenne eksperymenty! Możesz je zakupić w tym miejscu:
https://www.aledobre.pl/596,W_kuchni_i_na_stole/2-666,Foremki_do_lodow/

Owoce na każdy dzień

Dla amatorów owoców, zwłaszcza tych letnich, w ofertach sklepów znajdują się również dedykowane narzędzia. Można nabyć specjalne kleszcze do wykrawania szypułek z truskawek, wyciskacz do pomarańczy lub obierak do ananasa. Te gadżety są szczególnie polecane tym, którzy jedzą bardzo duże ilości owoców i jednocześnie nie lubią spędzać zbyt długiego czasu na ich przygotowaniu.