Dlaczego formy silikonowe są lepsze od tradycyjnych?

Kiedy jakiś czas temu formy silikonowe pojawiły się w ofercie sklepu z wyposażeniem domu i kuchni, stały się prawdziwym hitem. W dużym stopniu wyparły tradycyjne formy do pieczenia, są chętnie używane przez bardzo wiele pań domu.

Silikonowe formy

Dlaczego właśnie formy silikonowe są tak popularne i lubiane przez osoby tworzące wypieki? Po pierwsze do smarowania formy silikonowej w ogóle nie trzeba używać żadnego tłuszczu. Dla osób ceniących zatem kuchnią niskokaloryczną i niskotłuszczową, takie formy są najlepszym wyborem. Silikon nie przywiera do ciasta, więc nawet bez posmarowania formy masłem ciasto idealnie odchodzi, nie przykleja się do ścianek foremki. Ciasto z takiej formy można wyjąć dosłownie chwilę po wyjęciu z piekarnika, nie trzeba nawet szczególnie długo czekać na to, by się wystudziło. To, że ciasto nie przywiera do formy, ma również duże znaczenie w przypadku tworzenia wypieków o skomplikowanych kształtach. Jednym słowem nawet fantazyjna babka wyjdzie perfekcyjnie z takiej formy.

Możliwość mycia w zmywarce

Dla wielu osób wygoda w czyszczeniu form silikonowych to kolejny bardzo ważny punkt. Takie formy można po prostu włożyć do zmywarki i tam je umyć, nie trzeba szorować ich i drapać ręcznie. Zajmują dużo mniej miejsca bo są plastyczne i można łatwo schować je do szuflady, raczej nie ulegają odkształcenia, nawet jeżeli trzyma się je w mało przestronnym miejscu. To kolejny argument przemawiający za nimi.